Porównywarka OC AC jest bezpłatnym narzędziem, które umożliwi Ci poznanie realnych składek za ubezpieczenia samochodowe OC i AC. Wystarczy, że rzetelnie wypełnisz formularz składający się z 3 kroków, a poznasz oferty aż 17 ubezpieczycieli. Sprawdzenie składek zajmie Ci ok. 10 minut.

Porównaj OC

Dlaczego porównanie ofert się opłaca?

Średnia różnica między najtańszą a najdroższą ofertą w porównywarce OC wynosi aż 260%. Oznacza to, że jeśli najtańsze ubezpieczenie kosztuje 400 zł, to za najdroższą opcję możemy zapłacić aż 1040 zł! A przecież zakres polisy jest zawsze taki sam.

Różnice w cenach polis OC w różnych towarzystwach biorą się stąd, że firmy ubezpieczeniowe stosują odmienne kryteria oceny ryzyka i ustalają określony profil Klienta, którego najchętniej widziałyby w swoim portfelu. Stąd też najbardziej pożądanymi kierowcami są oczywiście Ci, którzy nie powodują żadnych szkód, jeżdżą spokojnie i bezpiecznie, a więc starsi i doświadczeni za kółkiem. Młodsi mają mniejsze powodzenie – z tytułu wieku obarczeni są różnej wysokości zwyżkami. Pod kątem różnych parametrów oceniani są polscy kierowcy zanim zaoferuje się im cenę za ubezpieczenie OC.

Trudno ocenić, które towarzystwo przedstawia ofertę skrojoną pod Ciebie dopóki nie porówna się ofert ich wszystkich. Internetowa porównywarka OC daje możliwość weryfikacji ofert kilkunastu towarzystw w niecałe 15 minut, pozwala zorientować się w cenach i wybrać najtańsze OC na rynku.

Z badań przeprowadzonych przez IPSOS wynika, że niemal 5 milionów kierowców przepłaca za ubezpieczenie tylko dlatego, że kupując polisę nie robią nic żeby zapoznać z ofertami konkurencyjnych firm ubezpieczeniowych. Natomiast dane ipolisa.pl pokazują, że przedłużając automatycznie ubezpieczenie samochodu w dotychczasowym towarzystwie polscy kierowcy przepłacają średnio 477 zł!