Porównywarka OC / AC

Od czego zależy składka OC? image

Od czego zależy składka OC?

Zastanawiasz się, dlaczego Twój kolega otrzymał ofertę OC tańszą o 200 zł? Tłumaczymy, od czego przede wszystkim zależy cena ubezpieczenia OC.

Dowiedz się więcej
Zabytkowe auta a ubezpieczenie OC image

Zabytkowe auta a ubezpieczenie OC

Amatorów zabytkowych samochodów nie brakuje – nawet w Polsce. Problemem natomiast może stać się ubezpieczenie OC, do którego wykupienia zobowiązany jest właściciel każdego zarejestrowanego pojazdu, nawet jeśli na co dzień nie jeździ nim po mieście.

Dowiedz się więcej
BLS nie taki straszny image

BLS nie taki straszny

1 kwietnia 2015 r. rozpoczęto wdrażanie ogólnopolskiego systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód według projektu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Rozwiązanie to było równie oczekiwane, co krytykowane. Jednak, jak to zwykle bywa, okazało się, że strach ma wielkie oczy.

Dowiedz się więcej
Porównujemy ubezpieczenia OC image

Porównujemy ubezpieczenia OC

Dzisiaj zaproponujemy coś całkiem innego. Nie zrobimy porównania ubezpieczenia samochodu OC pod względem ceny – to byłoby niemożliwe ze względu na fakt, że dla każdego ta cena jest inna. Ale postaramy się pokazać, że nawet w polisie, której zakres ochrony jest identyczny we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, można wymyślić interesujące akcje marketingowe i promocje, które mogą przyciągnąć nowych klientów.

Dowiedz się więcej
Jak porównywać ubezpieczenie, by robić to dobrze? image

Jak porównywać ubezpieczenie, by robić to dobrze?

Porównywarki ubezpieczeń (w tym między innymi nasza) cieszą się coraz większą sympatią pośród internautów, którzy dostrzegają korzyści płynące z obliczania składek drogą online (a o tychże korzyściach pisaliśmy już w jednym ze wcześniejszych wpisów). Ale należy jak korzystać z porównywarek ubezpieczeń?

Dowiedz się więcej
Ubezpieczenie OC w przypadku wystąpienia szkody image

Ubezpieczenie OC w przypadku wystąpienia szkody

Po pierwsze powinniśmy jeździć w miarę możliwości na tyle ostrożnie i bezpiecznie, aby uniknąć kolizji drogowych. Po drugie jeśli już do takiego nieszczęśliwego zdarzenia dojdzie powinniśmy pamiętać o właściwym zachowaniu się w miejscu wypadku.

Dowiedz się więcej
Dlaczego porównanie ofert się opłaca? image

Dlaczego porównanie ofert się opłaca?

Średnia różnica między najtańszą a najdroższą ofertą w porównywarce OC wynosi aż 260%. Oznacza to, że jeśli najtańsze ubezpieczenie kosztuje 400 zł, to za najdroższą opcję możemy zapłacić aż 1040 zł! A przecież zakres polisy jest zawsze taki sam.

Dowiedz się więcej
Kiedy możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC? image

Kiedy możesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. Kierowca nie może bez żadnego powodu wypowiedzieć OC bo np. sprawdził w porównywarce ubezpieczeń, że taniej będzie miał w towarzystwie X, a nie Y w którym obecnie się ubezpiecza.

Dowiedz się więcej
Kiedy autocasco Ci nie pomoże? image

Kiedy autocasco Ci nie pomoże?

Większość kierowców zapewne orientuje się, że naprawy usterek eksploatacyjnych nie pokryje się z tytułu polisy AC, ale już zdecydowana mniejszość wie, co kryje się za pojęciem „franszyza integralna”, dlaczego tak ważna jest rola kluczyka, etc.

Dowiedz się więcej

Znajdujemy tanie OC dla aut naszych klientów:

 • Ford Focus Wojciecha ze Świdnicy:
  OC za 506 zł

 • Opel Corsa Beaty z Przemyśla:
  OC za 450 zł

 • Skoda Fabia Alicji z Zabrza:
  OC za 463 zł

 • Fiat Panda Mariusza z Gdańska:
  OC za 756 zł

 • SEAT Leon Stefana z Suwałk:
  OC za 467 zł

Sprawdź, jakie OC znajdziemy dla Twojego auta