Porównywarka OC AC jest bezpłatnym narzędziem, które umożliwi Ci poznanie realnych składek za ubezpieczenia samochodowe OC i AC. Wystarczy, że rzetelnie wypełnisz formularz składający się z 3 kroków, a poznasz oferty aż 17 ubezpieczycieli. Sprawdzenie składek zajmie Ci ok. 10 minut.

Porównaj OC

Jak porównywać, by robić to dobrze?

Porównywarki ubezpieczeń (w tym między innymi nasza) cieszą się coraz większą sympatią pośród internautów, którzy dostrzegają korzyści płynące z obliczania składek drogą online (a o tychże korzyściach pisaliśmy już w jednym ze wcześniejszych wpisów). Ale należy jak korzystać z porównywarek ubezpieczeń?

Przede wszystkim, należy zweryfikować, czy kalkulatory ubezpieczenia OC są rzetelne. Dobra porównywarka charakteryzuje się tym, że:

  • do wypełnienia formularza nie jest konieczne podanie żadnych danych osobowych – nazwiska, numeru telefonu czy adresu e-mail. Największe porównywarki na rynku faktycznie nie wymagają tych informacji (ich podanie jest dobrowolne, co pozwoli internaucie poznać składki towarzystw direct). Pamiętajmy, że kalkulator powinien wymagać podania wyłącznie tych danych, które są niezbędne do wyliczenia składki – a takimi nie są dane personalne,
  • wszystkie składki naliczane są na podstawie aktualnych taryfikatorów, przy uwzględnieniu akcji promocyjnych – gwarantuje to, że naliczane składki będą rzeczywiste;
  • porównywarka powinna liczyć składki OC jak największej liczby towarzystw ubezpieczeniowych – w Polsce działa około dwudziestu firm ubezpieczeniowych, oferujących składki OC w rozsądnej cenie. Porównanie kilkunastu powinno wystarczyć klientowi do poznania aktualnej oferty na rynku. Natomiast porównanie czterech, pięciu ubezpieczycieli... cóż, to są jakieś żarty.

Kiedy już wybraliśmy najlepszą porównywarkę, powinniśmy pamiętać:

  • aby zawsze wpisywać faktyczne dane – inaczej wyliczona kwota nie będzie rzeczywista,
  • że porównanie AC dokonuje się w najszerszych zakresach tego dobrowolnego ubezpieczenia. Jak piszemy w zakładce poświęconej autocasco, wysokością składki możemy dowolnie manipulować i ją obniżyć, np. wybierając udział własny w szkodzie, franszyzę redukcyjną, czy rezygnując z ochrony przed skutkami ryzyka kradzieży (chociaż akurat oszczędności uzyskanych w ten sposób nie polecamy).