Porównywarka OC AC jest bezpłatnym narzędziem, które umożliwi Ci poznanie realnych składek za ubezpieczenia samochodowe OC i AC. Wystarczy, że rzetelnie wypełnisz formularz składający się z 3 kroków, a poznasz oferty aż 17 ubezpieczycieli. Sprawdzenie składek zajmie Ci ok. 10 minut.

Porównaj OC

Zabytkowe auta a ubezpieczenie OC

Amatorów zabytkowych samochodów nie brakuje – nawet w Polsce. Problemem natomiast może stać się ubezpieczenie OC, do którego wykupienia zobowiązany jest właściciel każdego zarejestrowanego pojazdu, nawet jeśli na co dzień nie jeździ nim po mieście. Nie ma tu żadnej taryfy ulgowej.

Tzw. Oldtimery mają w Polsce wielu fanów, których grono cały czas się powiększa. Faktycznie – trudno odmówić tym maszynom uroku i klasy. O żółte tablice auta zabytkowego mogą starać się pojazdy spełniające poniższe warunki:

  • są starsze niż 25 lat,
  • nie produkuje sie ich od minimum 15 lat,
  • mają przynajmniej 75% oryginalnych części.

Samochody zabytkowe, jako jedne z nielicznych, są objęte pewnym przywilejem jeśli chodzi o ubezpieczenie OC. Mogą mianowicie liczyć na możliwość wykupienia krótkoterminowej polisy na okres poniżej 12 miesięcy (minimum 30 dni). Niestety na tym bonusy się kończą. Chociaż ubezpieczyciel nie może odmówić ubezpieczenia OC, to często zdarza się, że zawyża składkę na tyle, że klient sam rezygnuje (wykupienie AC natomiast graniczy z cudem).

Ofertę polis OC dedykowanych zabytkowym samochodom można jednak znaleźć u kilku ubezpieczycieli. Np. PZU, Aviva, Generali, MTU, Link4, Gothaer.